Jak odzyskać dane z NAS Buffalo TeraStation TS3410RN0804

Dysk sieciowy zniknął i szukacie czegoś do zrobienia? Macierz RAID zwinęła się i Wasze pliki nie są już dostępne? Czy urządzenie wyświetla błąd podczas uruchamiania? Czy przypadkowo odbudowałyście macierz RAID? Czy wiele dysków twardych uległo awarii?

Jak odzyskać dane z NAS Buffalo TeraStation TS3410RN0804

Jak odzyskać dane z NAS Buffalo TeraStation TS3410RN0804 w 2023 roku?

Przeczytajcie nasz przewodnik dotyczący odbudowy macierzy RAID i odzyskiwania danych z TeraStation TS3410RN0804.

Jak odzyskać dane z NAS Buffalo TeraStation TS3410RN0804

Odzyskiwanie danych z uszkodzonych macierzy RAID, które nie są dostępne dla komputera.

Dlaczego normalne programy nie mogą odzyskać plików z macierzy RAID?

Tradycyjne dyski twarde przechowują dane użytkownika, zapisując je sekwencyjnie na swojej powierzchni. W ten sposób cały plik jest całkowicie przechowywany na jednym dysku. Podczas zapisywania danych na dysku RAID plik jest dzielony na części. Następnie te części są kolejno przechowywane na wszystkich dyskach wchodzących w skład macierzy. Rozmiar części może wynosić od 2 KB do 2 MB, więc każdy plik jest przechowywany na kilku dyskach jednocześnie.

Takie podejście pozwala przyspieszyć procedury odczytu i zapisu plików. Oczywiście jednoczesne przechowywanie 2 części 1 GB pliku na 2 dyskach jest szybsze niż sekwencyjne zapisywanie 1 GB na jednym dysku. Ale to znacznie utrudnia przywracanie usuniętych plików.

Różne poziomy macierzy RAID przechowują informacje na swój własny sposób. Ponadto producent Buffalo również wprowadza poprawki w tym procesie. Dlatego dane można zapisywać na dyskach na wiele różnych sposobów.

Jak usunąć dyski z NAS i podłączyć je do komputera?

Chociaż stacja NAS TeraStation TS3410RN0804 jest dostępna w sieci, musicie usunąć dyski z urządzenia i podłączyć je do komputera z systemem Windows. Tylko w takim przypadku program będzie mógł je poprawnie przeanalizować. Wykonajcie następujące czynności:

 1. Wyłączcie urządzenie i odłączcie je od zasilania.

  OSTRZEŻENIE! Przed rozpoczęciem usuwania dysków z urządzenia NAS zapoznaj się z jego instrukcją. Nieprawidłowa sekwencja czynności może spowodować uszkodzenie pamięci sieciowej i/lub dysków RAID.

 2. Wyjmijcie dyski z urządzenia NAS jeden po drugim, ostrożnie wyciągając je z wnęk. Dyski twarde są bardzo wrażliwe: wstrząsy lub upadki mogą spowodować ich fizyczne uszkodzenie.

 3. Pamiętajcie, aby oznaczyć każdy dysk zgodnie z kolejnością, w jakiej zostały zainstalowane na serwerze NAS.

 4. Usuńcie dyski i podłączcie je do komputera. W tym filmie przeanalizowaliśmy, które złącza służą do podłączania napędów i co zrobić, jeśli jest ich za mało.

  Przejdź do widoku
  Jak zamówić odzyskiwanie danych przez Internet

  Jak zamówić odzyskiwanie danych przez Internet

Odzyskiwanie danych za pomocą Hetman RAID Recovery

Hetman Raid Recovery

Program przywraca dane z uszkodzonych macierzy RAID i jest w pełni kompatybilny z Buffalo TeraStation TS3410RN0804. Dyski tworzące RAID zawierają informacje techniczne o algorytmie przechowywania plików. Po uruchomieniu Hetman RAID Recovery odczytuje te dane i „zbiera” uszkodzoną macierz. Użytkownik może przejść do dysku i zapisać swoje pliki. Możecie także przywrócić przypadkowo usunięte pliki z dysku sieciowego.

Przejdź do widoku
Jak odzyskać dane z NAS Buffalo

Jak odzyskać dane z NAS Buffalo

TeraStation TS3410RN0804 posiada 4 gniazda dyskowe i obsługuje macierze następujących typów:

 • RAID 0;
 • RAID 1;
 • RAID 5;
 • RAID 6;
 • JBOD;

NAS obsługuje:

 • exFAT, VFAT, FAT 12 / 16 / 32;
 • NTFS / ReFS;
 • APFS / HFS+;
 • Ext2 / 3 / 4 / ReiserFS / XFS / UFS / ZFS / Btrfs;
 • VMFS / HikvisionFS;

Bezpieczne odzyskiwanie z obrazu dysku

Narzędzie umożliwia zapisanie pełnej kopii dysku do pliku w celu dalszej pracy z obrazem. Ta funkcja chroni dane na dyskach przed:

 • Nadpisywanie podczas procesu odzyskiwania;
 • Utrata danych z powodu pojawienia się „zepsutych” sektorów;
 • Błąd użytkownika.

Aby utworzyć obraz, wykonajcie następujące czynności:

 1. Upewnijcie się, że macie wystarczająco dużo wolnego miejsca, aby zapisać obraz. Rozmiar pliku obrazu będzie równy rozmiarowi dysku.

 2. Wybierzcie dysk w głównym oknie programu, aw menu głównym wybierzcie Serwis - Zapisz dysk. Możecie przydzielić wiele dysków do przechowywania w tym samym czasie.

 3. Po uruchomieniu kreatora tworzenia obrazu możesz zapisać cały dysk lub wybrać tylko jego część. Określcie niezbędne parametry i kliknijcie Dalej.

  Hetman Raid Recovery: Kreatora tworzenia obrazu
 4. W następnym kroku musicie wybrać miejsce do zapisania obrazu. Możecie wybrać dowolny dysk podłączony do komputera lub zapisać obraz przez FTP.

  Hetman Raid Recovery: Możecie wybrać dowolny dysk podłączony do komputera lub zapisać obraz przez FTP

Gdzie są przechowywane pliki użytkownika?

Sieciowa pamięć masowa Buffalo TeraStation TS3410RN0804 przechowuje pliki systemu operacyjnego OS Linux w oddzielnej macierzy RAID 1 (dublowanej). Zazwyczaj wszystkie NAS tworzą kilka partycji na każdym dysku, z których pierwsza zajmuje do 2 GB miejsca. To na tej partycji przechowywane są pliki systemu operacyjnego. Inne partycje są łączone w macierz RAID, na której przechowywane są dane użytkownika.

Sprzężenie zwrotne

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania!

Komentarze (1)

 • Hetman Software: odzyskiwanie danych i naprawa PC
  Hetman Software: odzyskiwanie danych i naprawa PC 2022.08.9 12:31 #
  Jeśli macie jakieś pytania dotyczące odzyskiwania plików z NAS TeraStation TS3410RN0804, proszę zapytać ich w komentarzach.
Zostawcie komentarz
User
Zostawcie odpowiedź.
Wasz adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są symbolem *.

Oksana Volyniuk

Autor: Oksana Volyniuk, Pisarz techniczny

Oksana Volyniuk jest autorem pracującym w Hetman Software. Ma prawie trzyletnie doświadczenie w zakresie technologii IT, a wcześniej pracowała jako HR menedżer w IT kompanii. Oksana kocha technologię i jest zapalona tworzeniem każdego aktykułu, który może pomóć ludziom.

Michał Mirosznyczenko

Redaktor: Michał Mirosznyczenko, Pisarz techniczny

Michał Mirosznyczenko jest jednym z czołowych programistów firmy Hetman Software. Bazując na piętnastoletnim doświadczeniu w tworzeniu oprogramowania, dzieli się swoją wiedzą z czytelnikami naszego bloga. Oprócz programowania Michał jest ekspertem w dziedzinie odzyskiwania danych, systemów plików, urządzeń do przechowywania danych i macierzy RAID.

Podziel się

Pytania i odpowiedzi

 • 👨‍💻 Po awarii zasilania, kontroler na NAS wypala się. Jak mogę odzyskać swoje dane?

  Aby odzyskać dane z serwera NAS, należy wyjąć dyski z tego serwera i podłączyć je do komputera. Następnie należy uruchomić program i określić dyski, które były wcześniej zawarte w macierzy RAID.

  Narzędzie przeanalizuje dyski i obliczy parametry, za pomocą których została utworzona tablica. Po odzyskaniu uszkodzonej macierzy RAID, będzie można skopiować wszystkie dane z niej i wyszukać usunięte pliki bezpośrednio w macierzy RAID.

 • ✔️ Jakie poziomy RAID może odzyskać program?

  Hetman RAID Recovery odzyskuje sprzętowe RAIDy na dowolnym poziomie: JBOD, RAID 0, RAID 1, RAID 10, RAID 5, RAID 5EE, RAID 50, RAID 6, RAID 60 itd. Program obsługuje również macierze RAID tworzone w systemach Windows, MacOS i Linux.

 • 🆘 Jeden z dysków RAID uległ awarii i macierz nie jest już dostępna. Jak mogę odzyskać swoje dane?

  Hetman RAID Recovery przywraca dane zarówno z pracujących macierzy RAID, jak i z poszczególnych dysków. Nawet jeśli niektóre z dysków są uszkodzone, a dane z nich nie są czytelne, program będzie mógł odjąć informacje pozostałe na innych dyskach.

 • ⌛ Jeśli zapłacę za program teraz, ile czasu zajmie mi uzyskanie danych rejestracyjnych?

  Zależy to od metody płatności, która zostanie użyta. Jeśli płatność dokona się online za pomocą karty kredytowej lub PayPal, otrzymasz klucz rejestracyjny natychmiast po dokonaniu płatności.

 • Jakie są czynniki sprzyjające skutecznemu odzyskiwaniu danych?

  Aby skutecznie odzyskać dane, należy przerwać korzystanie z urządzenia do czasu, aż niezbędne pliki zostaną w pełni przywrócone.

  Jeśli jest to dysk zewnętrzny, karta pamięci lub pendrive, należy podłączyć go do komputera i przeanalizować go za pomocą programu.

  Jeśli dane zostały usunięte w wyniku sformatowania dysku systemowego, zresetowania systemu lub ponownej instalacji systemu Windows, wówczas należy przerwać dalszą instalację systemu i programów. Należy także podłączyć dysk do innego komputera i przeprowadzić proces odzyskiwania.

  Odzyskane pliki muszą zostać zapisane na innym dysku.

Witamy w asystencie Hetman Software opartym na sztucznej inteligencji.
Rozpocznij czat