Bezpłatne odzyskiwanie danych za pomocą programu Recuva

Jeśli szukacie niedrogiego programu do odzyskiwania danych, Recuva może być dobrym rozwiązaniem. Piriform oferuje zarówno darmową wersję, jak i niedrogą, profesjonalną wersję swojego oprogramowania za 19,95 dolarów.

Bezpłatne odzyskiwanie danych za pomocą programu Recuva

Jest to albo darmowe, albo niedrogie (w zależności od wersji) oprogramowanie do odzyskiwania plików i może nie bardzo obchodzi Wam, że odzyskuje mniej plików niż Hetman Partition Recovery, Kroll Ontrack EasyRecovery lub Stellar Phoenix Windows Data Recovery. Z drugiej strony, jeśli Recuva nie może znaleźć poszukiwanego pliku, jego niska cena i wygoda nie są wcale konieczne… Jeśli jednak wybierzecie program do odzyskiwania plików i nie chcecie wydawać żadnych pieniędzy, funkcje programu Recuva mogą być wystarczające.

Wersje programu

Jedyną cechą w wersji Professional, która odróżnia go od wolnego jest możliwość tworzenia obrazu dysku z plików, które chcecieodzyskać, a następnie odzyskać pliki z tego obrazu. Jest to ważna funkcja w przypadku pracy z uszkodzonym dyskiem. Należy pamiętać, że Recuva nie ma wersji na Maca.

Odzyskiwanie danych

Użycie Recuvy nie mogło być łatwiejsze, niż jest teraz. Domyślnie program uruchamia się za pomocą Kreatora Recuva , który pomaga wybrać potrzebne opcje i eliminuje konieczność przejścia do stosunkowo złożonego menu opcji. Kreator najpierw pyta, jakie pliki próbujecie odzyskać, a następnie (jeśli używacie profesjonalnej wersji) pyta, czy chcecie odzyskać bezpośrednio z dysku lub jeśli chcecie zrobić obraz dysku i odzyskać dane z dysku.

Recuva

Kreator następnie wyświetli monit o określenie lokalizacji pliku do odzyskania: na określonym dysku, w dowolnym miejscu na komputerze, w koszu, w folderze Moje dokumenty itp.

Na koniec konieczne jest określenie potrzeby przeprowadzenia dogłębnej analizy. Podobnie jak w przypadku innych programów do odzyskiwania danych, dogłębna analiza oznacza skanowanie w poszukiwaniu niesprecyzowanych (surowych) danych poprzez podpis, co pomaga określić typ pliku do odzyskania. Może to być konieczne podczas skanowania uszkodzonego dysku, po sformatowaniu lub usunięciu partycji.

Recuva

Produktywność

Szybkie skanowanie małego dysku twardego, trwa mniej niż minutę. Program odzyskuje pięć z sześciu plików po ich normalnym, przypadkowym usunięciu lub oczyszczeniu z Kosza.

Przy próbie przywrócenia pliku wideo MP4 szybkie skanowanie go nie wykryło. Ale dogłębna analiza dysku znalazła i przywróciła ten plik. Sugeruje to, że nie należy polegać na szybkim skanowaniu programu Recuva, jeśli nie jest się pewnym, że przywróci on wszystkie potrzebne pliki.

Recuva

Skanowanie testowego dysku USB z dogłębną analizą zajęło Recuvie około 10 minut. Program znalazł 5 z 10 usuniętych plików na dysku – nieźle, ale daleko mu do idealnego wyniku.

Specjalny przycisk pozwala na przejście do trybu zaawansowanego interfejsu, który, jeśli o mnie chodzi, powinien być ustawiony domyślnie. W tym trybie wyświetlany jest panel podglądu dla odzyskanych plików. Niestety, tryb zaawansowany działa tylko z niektórymi formatami obrazu i nie obsługuje odtwarzania filmów i plików Microsoft Word lub PDF.

Jak i inne oprogramowanie do odzyskiwania danych, Recuva wyświetla nazwę i rozszerzenie pliku, który ma być odzyskany prawidłowo. Wśród znalezionych plików można wyszukiwać według rozszerzenia lub nazwy. Aby odzyskać jeden lub więcej plików, zaznaczcie pole wyboru obok nich i kliknijcie „Odzyskaj”.

Recuva

Podobnie jak wszystkie inne programy do odzyskiwania danych, Recuva nie będzie w stanie odzyskać usuniętych plików z dysku SSD. Po głębokim skanowaniu, program wyświetlił kilka plików (PDF i DOCX). Ale kiedy próbowała je odzyskać, były uszkodzone i nie otwierały się.

Szybkie odzyskiwanie danych

🔥 How to Recover Accidentally Deleted Files Using Recuva in 2021 ⚕️

🔥 How to Recover Accidentally Deleted Files Using Recuva in 2021 ⚕️

Użytkownicy lubią Recuvę za jej bezpłatną wersję, przejrzysty interfejs i łatwość obsługi. Jednak jego wydajność najwyraźniej nie jest wystarczająca w przypadku złożonych spraw dotyczących odzyskiwania środków. Warto jednak pobrać bezpłatną wersję i spróbować. Jeśli znajdzie pliki, których potrzebujecie, to świetnie. W przeciwnym razie nadal będziecie musieli korzystać z bardziej zaawansowanego narzędzia do odzyskiwania danych.

Oksana Volyniuk

Autor: , Pisarz techniczny

Oksana Volyniuk jest autorem pracującym w Hetman Software. Ma prawie trzyletnie doświadczenie w zakresie technologii IT, a wcześniej pracowała jako HR menedżer w IT kompanii. Oksana kocha technologię i jest zapalona tworzeniem każdego aktykułu, który może pomóć ludziom.

Michał Mirosznyczenko

Redaktor: , Pisarz techniczny

Michał Mirosznyczenko jest jednym z czołowych programistów firmy Hetman Software. Bazując na piętnastoletnim doświadczeniu w tworzeniu oprogramowania, dzieli się swoją wiedzą z czytelnikami naszego bloga. Oprócz programowania Michał jest ekspertem w dziedzinie odzyskiwania danych, systemów plików, urządzeń do przechowywania danych i macierzy RAID.

Rekomendujemy

Witamy w asystencie Hetman Software opartym na sztucznej inteligencji.
Rozpocznij czat