Ontrack EasyRecovery: odzyskiwanie dysków twardych, napędów flash i partycji dyskowych

Kroll Ontrack EasyRecovery działa zgodnie z nazwą, pozwalając każdemu na odzyskanie danych z uszkodzonych lub sformatowanych dysków. Jest to kompleksowe oprogramowanie, wystarczająco proste dla początkujących, ale z funkcjami, które przydadzą się również zaawansowanym użytkownikom. Ontrack EasyRecovery nie często prowadzi w narzędziach profilowych, ale zawsze znajduje się na liście najlepszych programów naprawczych.

Ontrack EasyRecovery: odzyskiwanie dysków twardych, napędów flash i partycji dyskowych

Właściwości i cena

Wszechstronne oprogramowanie Ontrack do odzyskiwania danych umożliwia bezpieczne odzyskiwanie nieodwracalnie usuniętych plików. Może on odzyskać uszkodzone pliki z dysków twardych, kart pamięci lub dysków USB.

Dzięki funkcjom szybkiego i głębokiego skanowania można albo szybko przeskanować dysk, aby znaleźć tylko usunięte pliki, albo wykonać głębsze skanowanie w celu odzyskania danych w bardziej złożonych przypadkach. Na komputerach Mac można nawet znaleźć i odzyskać uszkodzone lub usunięte partycje na sformatowanych urządzeniach. Ontrack EasyRecovery może odzyskiwać pliki z urządzeń z różnymi systemami plików, w tym HFS, HFS +, FAT, ExFAT i NTFS.

Kroll Ontrack EasyRecovery

Ontrack oferuje cztery różne wersje EasyRecovery, każda dostępna dla systemów Windows i Mac. Każda płatna wersja zawiera roczną licencję na jeden komputer.

  • Free. Darmowa wersja EasyRecovery, która pozwala na odtworzenie do 1 GB danych. Możecie odzyskać uszkodzone lub usunięte pliki, a także wyodrębnić dane z sformatowanych lub uszkodzonych partycji.

  • Home. Wersja domowa zawiera funkcje szybkiego skanowania i głębokiej analizy w celu poprawy odzyskiwania plików.

  • Professional. Profesjonalna wersja programu jest odpowiednia dla małych i średnich przedsiębiorstw. EasyRecovery Professional odzyskuje dane z większej ilości przyczyn ich utraty, w tym z powodu przypadkowego usunięcia plików i sformatowania nośnika lub uszkodzenia dysku twardego.

  • Technician. Wersja techniczna jest wersją programu dla specjalistów IT. Umożliwia on odzyskiwanie z dysków RAW (nośników bez systemu plików lub systemu plików RAW), jak również z utraconych partycji Mac. Można tworzyć szyfrowane systemy plików.

Ontrack oferuje również kopię zakupionego programu na płycie CD za dodatkowe 10,74$.

Niezależnie od zastosowanej wersji EasyRecovery, program posiada funkcję diagnostyczną oraz możliwość całkowitego wymazania dysku twardego, dzięki czemu dane nie mogą być odzyskane. W przypadku konieczności usunięcia poufnych informacji z dysku, przed jego sprzedażą lub usunięciem, funkcja ta jest przeznaczona dla użytkownika. Jednakże, gdy to zrobicie, żadne oprogramowanie do odzyskiwania danych nie może odzyskać wymazanych danych.

🔥 How to Recover Files From an External Hard Disk With EaseUS Data Recovery Wizard in 2021 ⚕️

🔥 How to Recover Files From an External Hard Disk With EaseUS Data Recovery Wizard in 2021 ⚕️

Łatwość użytkowania i ogólna wydajność

Jak zauważono, łatwość użytkowania Ontrack EasyRecovery jest jego cechą charakterystyczną. Jego intuicyjny interfejs kryje w sobie zaawansowaną technikę odzyskiwania dysku. Zamiast tego, żeby po prostu rozpocząć skanowanie, narzędzie kieruje Was do menu, w którym można wybrać rodzaj plików do odzyskania i urządzenia, z którego zostały utracone. W wyniku tego program określi odpowiednie opcje skanowania.

Kroll Ontrack EasyRecovery

Testowaliśmy odzyskiwanie różnych typów plików w dwóch przypadkach: utrata z powodu przypadkowego usunięcia i utrata plików z powodu formatowania dysku twardego. Ontrack EasyRecovery z łatwością wykrywa przypadkowo usunięte obrazy, dokumenty, pliki wideo i audio.

Jednak odzyskiwanie danych po sformatowaniu nośnika okazało się trudniejszym testem. Stopa odzysku danych z takiego medium była znacznie niższa, ale nadal zadowalająca. Tak więc, tylko 75% plików obrazu i zdjęć zostało odzyskanych po sformatowaniu. Pamiętajcie to ,kiedy jeśli pracujecie ze zdjęciem.

Szybkość skanowania Ontrack EasyRecovery są niższe niż w przypadku wielu innych programów do odzyskiwania dysków twardych. Ale nie wpływa to w żaden sposób na wydajność Waszego narzędzia. Prawdopodobnie dlatego program ma możliwość czasowego zawieszenia skanowania.

Kroll Ontrack EasyRecovery

Program posiada intuicyjne elementy sterujące, dzięki czemu można odzyskać usunięte pliki za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Jedyną wadą jest to, że nie ma funkcji podglądu odzyskanych plików.

Wsparcie dla klientów

Deweloper, Kroll Ontrack, oferuje obszerną bazę wiedzy z artykułami i nowościami na ten temat. Wsparcie dla użytkowników jest dostępne przez telefon, czat lub e-mail. Za dodatkową opłatą, kursy online są dostępne za pośrednictwem naszej własnej Data Academy.

Oksana Volyniuk

Autor: , Pisarz techniczny

Oksana Volyniuk jest autorem pracującym w Hetman Software. Ma prawie trzyletnie doświadczenie w zakresie technologii IT, a wcześniej pracowała jako HR menedżer w IT kompanii. Oksana kocha technologię i jest zapalona tworzeniem każdego aktykułu, który może pomóć ludziom.

Michał Mirosznyczenko

Redaktor: , Pisarz techniczny

Michał Mirosznyczenko jest jednym z czołowych programistów firmy Hetman Software. Bazując na piętnastoletnim doświadczeniu w tworzeniu oprogramowania, dzieli się swoją wiedzą z czytelnikami naszego bloga. Oprócz programowania Michał jest ekspertem w dziedzinie odzyskiwania danych, systemów plików, urządzeń do przechowywania danych i macierzy RAID.

Rekomendujemy

Witamy w asystencie Hetman Software opartym na sztucznej inteligencji.
Rozpocznij czat