MiniTool Data Recovery – program do odzyskiwania przypadkowo usuniętych plików

MiniTool (MiniTool Data Recovery) oprogramowanie do odzyskiwania danych może odzyskać utracone pliki wszystkich typów – zdjęcia, muzykę, filmy, e-maile i dokumenty. W naszych testach wykonała świetną robotę odzyskując zdjęcia i dokumenty, ale trudniej było odzyskać pliki multimedialne (audio, wideo, itp.).

MiniTool Data Recovery – program do odzyskiwania przypadkowo usuniętych plików

Wersje i ceny

MiniTool oferuje osobiste i komercyjne wersje swojego oprogramowania do odzyskiwania danych, które są dostępne zarówno dla komputerów Mac jak i Windows.

Windows – MiniTool Power Data Recovery:

  • Free. Odzyskajcie 1 GB danych bezpłatnie na nieograniczonej liczbie komputerów. Wsparcie techniczne jest dostępne wyłącznie za pośrednictwem poczty elektronicznej.

  • Personal. Wersja osobista jest dostępna w kategoriach Standard (69 USD, 1 PC, 1 rok bezpłatnej aktualizacji), Deluxe (89 USD, 1 PC, bezpłatna wieczysta aktualizacja) i Ultimate (129 USD, 3 PC, bezpłatna wieczysta aktualizacja).

  • Business. Wersja biznesowa jest dostępna w kategoriach Standard (119 USD, 1 komputer, 1 rok bezpłatnego uaktualnienia), Deluxe (199 USD, 1 komputer, bezpłatne uaktualnienie), Enterprise (399 USD, 99 PC, bezpłatne uaktualnienie) i Technician (499 USD, 299 PC, bezpłatne uaktualnienie).

Cechy charakterystyczne

MiniTool Data Recovery posiada wygodny interfejs, nowoczesny i prosty design.

To narzędzie do odzyskiwania danych może być używane prawie w każdym przypadku utraty danych, w tym przypadkowego usunięcia, odzyskania danych z partycji RAW lub w wyniku usunięcia danych, po ataku wirusa, awarii dysku twardego lub systemu operacyjnego, z dysku sformatowanego itp.

Program obsługuje odzyskiwanie danych z komputerów Mac i PC. MiniTool obsługuje odzyskiwanie plików, folderów i danych z dysków twardych, kart SSD, kart pamięci lub pamięci USB i innych mediów cyfrowych.

MiniTool Data Recovery

Łatwość użytkowania i ogólna wydajność

Badanie MiniTool Data Recovery w dwóch scenariuszach utraty danych (po przypadkowym usunięciu i po sformatowaniu) wykazało następujące wyniki. Jakość odzyskiwanych plików zdjęciowych i dokumentów wynosiła średnio 90%. Jest to około 98% po usunięciu obrazów i około 85% w przypadku odzyskiwania plików z formatowanych nośników. Jeśli potrzebujecie odzyskać dokumenty lub pliki graficzne, MiniTool Data Recovery jest dobrym wyborem.

Jednak jakość odzyskiwania plików multimedialnych nie była imponująca. W naszym teście narzędzie odzyskało tylko 63% plików, niezależnie od przyczyny utraty danych. Podobnie jak wiele innych programów, MiniTool odzyskał niektóre pliki audio w małych kawałkach, tj. częściowo.

MiniTool Data Recovery

Jeśli wymagane jest odzyskanie plików multimedialnych wysokiej jakości, warto rozważyć zastosowanie innych narzędzi.

Wsparcie użytkowników

Podręcznik użytkownika i sekcja FAQ znajdują się na stronie internetowej firmy. Jeśli potrzebujecie Państwo dalszej pomocy, możecie skontaktować się z firmowym zespołem wsparcia drogą mailową lub telefoniczną.

Wady

MiniTool Data Recovery nie jest przeznaczony do zdalnego odzyskiwania danych przez sieć. Narzędzie napotyka na trudności w odzyskiwaniu plików multimedialnych (audio lub wideo). W programie nie ma polskiego języka interfejsu.

Oksana Volyniuk

Autor: , Pisarz techniczny

Oksana Volyniuk jest autorem pracującym w Hetman Software. Ma prawie trzyletnie doświadczenie w zakresie technologii IT, a wcześniej pracowała jako HR menedżer w IT kompanii. Oksana kocha technologię i jest zapalona tworzeniem każdego aktykułu, który może pomóć ludziom.

Michał Mirosznyczenko

Redaktor: , Pisarz techniczny

Michał Mirosznyczenko jest jednym z czołowych programistów firmy Hetman Software. Bazując na piętnastoletnim doświadczeniu w tworzeniu oprogramowania, dzieli się swoją wiedzą z czytelnikami naszego bloga. Oprócz programowania Michał jest ekspertem w dziedzinie odzyskiwania danych, systemów plików, urządzeń do przechowywania danych i macierzy RAID.

Rekomendujemy

Witamy w asystencie Hetman Software opartym na sztucznej inteligencji.
Rozpocznij czat