Odzyskiwanie usuniętych lub sformatowanych danych za pomocą Stellar Data Recovery

Stellar Data Recovery ma dużą prędkość odzysku, doskonałe funkcje i interfejs, które są dobrze przystosowane dla początkujących.

Odzyskiwanie usuniętych lub sformatowanych danych za pomocą Stellar Data Recovery

Wersje i ceny

Narzędzie Stellar Phoenix Data Recovery jest dostępne w kilku wersjach:

  • Standart ($ 49): Przywraca usunięte i sformatowane dane oraz obsługuje wiele typów plików.

  • Professional ($ 79):Oprócz funkcji wersji Standart, wersja profesjonalna programu pozwala na monitorowanie możliwości serwisowych i tworzenie obrazu dysku do odzyskania.

  • Premium ($ 99):Jednoroczna licencja na trzy komputery. Oprócz funkcji wersji Professional pozwala na odzyskanie uszkodzonych zdjęć i filmów.

  • Technician ($ 199):Oprócz funkcji wersji Premium możliwe jest odtworzenie danych z macierzy RAID.

Wersje Platinum i Technician są nieco inne dla Windows i Mac.

Stellar Data Recovery oferuje również zestaw specjalistycznych programów do odzyskiwania poczty elektronicznej, odzyskiwania bazy danych, wymazywania plików i dysków.

Cechy i właściwości

Funkcja skanowania Stellar Phoenix jest uproszczona: w przeciwieństwie do innych programów do odzyskiwania danych, nie skupia się na typie skanowania, który wybierzecie. Domyślnie nośnik jest szybko skanowany, a głębokie skanowanie można wykonać poprzez aktywowanie go za pomocą małego przełącznika na dole.

Stellar Data Recovery

Podczas przygotowywania skanowania, jesteście proszeni o wybranie typów plików, które chcecie odzyskać, w tym plików e-mail. Skraca to czas skanowania poprzez eliminację zbędnych typów plików. Można również wybrać sekcję, która ma być skanowana.

Stellar Data Recovery

Po zakończeniu skanowania, program wyświetli listę plików i pozwoli na ich podgląd. Jednak funkcja podglądu nie zawsze działa w przypadku plików multimedialnych.

Stellar Data Recovery

Techniczna wersja narzędzia daje menedżerom i informatykom możliwość zdalnego dostępu do dysków przez sieć i odzyskiwania skasowanych plików na serwerze RAID.

Testowaliśmy odzyskanie usuniętych dokumentów, obrazów, wideo i audio na dwa sposoby: po usunięciu i po sformatowaniu dysku. W przypadku prostego usuwania, Stellar Phoenix Data Recovery zyskał doskonałą ocenę. Program wykazał nieco gorszy wynik przy odzyskiwaniu plików utraconych po sformatowaniu.

Wsparcie techniczne

Wsparcie techniczne jest dostępne przez telefon, czat online lub e-mail. Baza wiedzy z najczęściej zadawanymi pytaniami jest dostępna na stronie internetowej firmy.

Wady

Stellar Phoenix pozostaje w tyle w kilku chwilach podczas przywracania danych, co może sprawić, że narzędzie będzie niewygodne w pewnych sytuacjach. W przeciwieństwie do większości testowanych programów do odzyskiwania danych, szybkie skanowanie nie odzyskało plików z sformatowanych nośników bardzo dobrze. Funkcja podglądu nie zawsze działa w przypadku plików multimedialnych, a program nie może wstrzymać skanowania.

W przeciwieństwie do produktów innych deweloperów, którzy oferują darmową aktualizację do nowej wersji (w przypadku aktualizacji), Stellar Phoenix nie zezwala na to. Nowa wersja musi zostać zakupiona ponownie.

Oksana Volyniuk

Autor: , Pisarz techniczny

Oksana Volyniuk jest autorem pracującym w Hetman Software. Ma prawie trzyletnie doświadczenie w zakresie technologii IT, a wcześniej pracowała jako HR menedżer w IT kompanii. Oksana kocha technologię i jest zapalona tworzeniem każdego aktykułu, który może pomóć ludziom.

Michał Mirosznyczenko

Redaktor: , Pisarz techniczny

Michał Mirosznyczenko jest jednym z czołowych programistów firmy Hetman Software. Bazując na piętnastoletnim doświadczeniu w tworzeniu oprogramowania, dzieli się swoją wiedzą z czytelnikami naszego bloga. Oprócz programowania Michał jest ekspertem w dziedzinie odzyskiwania danych, systemów plików, urządzeń do przechowywania danych i macierzy RAID.

Rekomendujemy

Witamy w asystencie Hetman Software opartym na sztucznej inteligencji.
Rozpocznij czat